Samuraylar Şeytanlar'ı yenebilir mi?

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Tarihi bir şekilde gruptan çıkan Japonya, yeni favorilerden Belçika karşısında beklenmedik bir sürpriz yapabilir mi?
29/06/2018 - 15:28
Kupayı alabilecek takımlara arasında gösterilmeye başlanan Belçika, tarihe geçerek gruptan çıkan Japonya ile karşı karşıya geliyor.
 
Belçika, Panama karşısında ilk 45 dakika gösterdiği oyunla yine gereksiz şişirilmiş bir takım mı izliyoruz sorusunu sordursa da ikinci yarı ipleri eline almıştı. O andan itibaren de yoluna firesiz devam etti. Evet, oynadığı rakipler karşısında zaten bu sonuçları alması bekleniyordu. İngiltere maçında ise uzun vadeli planlar devrede olduğu için Belçika’nın galibiyete rağmen gerçek gücünü görmediğimizi düşünüyorum. Bu kez her yönüyle güçlü bir takım olmayı başardılar ve kalitelerini sahaya yansıtıyorlar. Kevin de Bruyne, Eden Hazard ve Romelu Lukaku ekstradan 90 dakika dinlenmiş bir biçimde Japonya’nın karşısına çıkacak ki çok büyük bir artı.
 
Turnuva öncesinde teknik direktör değişiklikliği, elemelerdeki vasat performans gibi etkenler Japonya grupta elenir tahminlerine yol açtı. Fakat Samuraylar bir şekilde, hatta tarihe geçecek şekilde sarı kart farkı sebebiyle, gruptan çıkmayı başardılar. Kolombiya’yı yendiler, Senegal’le berabere kaldılar. Ancak elenmiş Polonya karşısında galibiyete ihtiyaçları varken aldıkları yenilgi ve gösterdikleri performans yollarının çok uzun olmayabileceğini işaret ediyor. Üç maçında da topa daha fazla sahip olan, topla oynayan taraf oldular. Fakat Kolombiya dışındaki rakipleri topla daha az oynarken daha etkili olmayı başardı. Yani topu Belçika’dan uzak tutmaları işlerine yaramayacaktır. Hücumda yakaladıkları her şansı değerlendirmeliler.
 
Belçika’nın kağıt üzerinde fazla zorlanmadan kazanması beklenen bir maç fakat Japonya’nın turnuvada öyle ya da böyle yaptığı sürpriz bir soru işareti yarattı. Yine de topla fazla oynayarak formda bir Belçika hücum hattını durdurabilecekleri şüpheli. Taktik değişiklik şart.
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.