Mısır'ın Nefesi Yetmedi

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Uruguay, Mısır karşısında beklenen performansı gösteremedi. Luis Suarez'in etkisiz kaldığı maçta ülkesini sevindiren isim Jose Gimenez oldu.
15/06/2018 - 17:27
Mısır, Uruguay’a karşı iyi direndi. Savunma planlarını iyi kurgulayan Mısır, Uruguay’ın zayıf orta sahasını ezerek rakibini kanatlara hapsetti. Luis Suarez ile iki net fırsatı harcayan Uruguay, Edinson Cavani ile bir kez direklere, bir kez de El Shenawy’e takıldı. Son dakikalara kadar skoru iyi koruyan Mısır, tecrübesizliğinin kurbanı oldu. Köşe direğinin orada yapılan gereksiz bir faul Uruguay’a aradığı duran top fırsatını verdi. Onlar da bu fırsatı boş geçmeyerek çok zorlandıkları maçtan Gimenez’in golüyle üç puanı almayı başardılar.
 
 
Maçın Öne Çıkan Oyuncusu
Jose Maria Gimenez. Mısır’ın olası tehlikelerine başarıyla engel olan 23 yaşındaki genç stoper, 89. dakikada herkesin Diego Godin’den beklediği işi yaparak golü attı ve takımını zor durumdan kurtardı.
 
 
Maçtan Akılda Kalan An
Yekaterinburg Stadyumu tribünlerindeki boşlukların göze çarptığı her an. FIFA’nin isteği üzerine turnuva için kale arkalarından stadyum dışına çıkan tribünler eklenmişti. Ancak bu maçta stadyumun tam kapasitesine ihtiyaç duyulmadı. Dünya Kupası maçı için üzücü bir durum.
 


İlgili sayfalar


Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.