Martinez: "Belçika Futbolu'nda Genç Yetenek Zenginliği Var"

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Belçika teknik direktörü Roberto Martinez, Fransa maçı sonrası açıklamalarda bulundu.
11/07/2018 - 11:26
"Hayal kırıklığım çok büyük" diyen Roberto Martinez, Belçika futbolunun genç ve yetenekli oyuncular açısından çok zengin olduğunu düşünüyor.
 
Daha önce hiç büyük bir turnuva kazanamayan ve 1986’dan sonra ilk kez Dünya Kupası’nda yarı final oynayan Belçika’da teknik direktör Roberto Martinez, “Bu iyi bir turnuva geçirmek ve son 4’e kalmak ile değil, turnuvayı kazanmaya çalışmaktı.”
 
Fransa maçı sonrası soyunma odasının oldukça üzgün olduğunu belirten 45 yaşındaki teknik adam, “Fransa bu tarz büyük maçlara alışkın fakat kendi açımızdan bakarsak biz de gerçekten iyi iş çıkarttık. Şu an turnuva ile ilgili değerlendirme yapmak için çok erken. Üçüncülük maçına konsantre olmalıyız. Daha sonra tekrar değerlendirebiliriz.
 
Fransa karşısında 24 maçlık namağlup serisi sona eren Belçika teknik direktörü, “Her turnuvada olduğu gibi genç jenerasyona yoğunlaşmalı ve her turnuvada daha güçlü olmalıyız. Hakkında konuşmak için doğru zaman değil ama gözümü Euro 2020’ye diktim.”
 
Kazanmak ve kaybetmek arasındaki fark, bir ölü top tarafından belirlenecek duruma gelecek kadar yakındı. Oyuncularım ile gurur duyuyorum. Kazanmak için her şeyimizi verdik. Fransa’yı tebrik etmeli ve final için onlara şans dilemeliyiz.
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.