Maradona: Kolombiya hırsızlığa kurban gitti

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Diego Armando Maradona, Kolombiya'nın İngiltere'ye penaltılarla elendiği maç sonrasında maçın hakemine ağır eleştirilerde bulundu.
04/07/2018 - 16:40
Arjantin'de bir televizyon kanalına konuşan Maradona, maçın hakeminin bir daha bu önemde bir maçı yönetmemesi gerektiğini ve İngiltere'nin hakem sayesinde tur atladığını belirtti.
 
"Devasa bir hırsızlığa şahit oldum. Bütün Kolombiyalılardan özür diliyorum ama bilmeliler ki suçlanacak kişi oyuncular değil. Kararları veren isim, hakem suçlanması gereken kişi. Geiger gibi bir adam bir daha bu kadar önemli bir maçı yönetmemeli. Hakemleri atayan isim, Pierluigi Collina'ya saygım var ama kendisi çok kötü iş çıkartıyor. Kolombiya halkından özür dilemeli."
 
"FIFA başkanı Gianni Infantino'ya, FIFA'da görev alsaydım her şeyi baştan aşağı değiştireceğimi söyledim. Her şey şeffaf olacaktı, bu yüzden FIFA'da görev almadım. Hakem beyzbol hakkında çok şey biliyordur ancak futbol hakkında hiçbir fikri yok. Kolombiyalı oyuncular VAR incelemesi istediler ama bunu yapmadı."
 
"İngilizler iki kez kendilerini yere attı ancak onları uyarmadı. Bu hırsızlıktı. Penaltı pozisyonunda faul yoktu, Kane suçluydu. Hakem başka bir yere bakıyordu ve kafasını çevirdiğinde Kane'i yerde gördü. Kane koluyla Sanchez'e kanca attı sonra da kendisini yere attı. Tekrar söylüyorum, hakem neden VAR incelemesi istemedi. Kolombiya savaşarak öldü, bu yüzden onları alkışlıyorum."

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.