Infantino: ''Tarihin En İyi Dünya Kupası''

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
FIFA Başkanı Gianni Infantino, 2018 Dünya Kupası kapanış toplantısında açıklamalarda bulundu.
13/07/2018 - 17:39
FIFA Başkanı Gianni Infantino, kapanış toplantısında Rusya'da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Infantino; “Birkaç yıldır bu turnuvanın tarihin en iyi Dünya Kupası olacağını söylüyordum ve artık söyleyebilirim ki, şimdiye kadarki en iyi Dünya Kupası. Rusya’ya, Rusya Hükümeti’ne, Rusya Futbol Federasyonu’na ve organizasyonun kalbi ve neşesi olan bütün gönüllülere teşekkür etmek istiyorum. Herkes bu büyük etkinliği büyük bir başarıya çevirmek için çok sıkı çalıştı."
 
Stadyum doluluk oranları %98'e ulaştı, yurtdışından 1 milyondan fazla ziyaretçi geldi ve 3 milyardan fazla futbolsever karşılaşmaları televizyondan takip etti. FIFA’nın dijital kanalları 11 milyardan fazla kez görüntülendi. Fan Fest’leri 7 milyon kişi ziyaret etti, VAR sistemi harika bir başarı elde etti ve anti-doping testleri bugüne kadar benzeri görülmemiş şekilde %0 pozitif sonuç verdi.
 
''Var sistemi futbolu temizliyor. VAR sistemi ile ofsayt gollerinin sonu geldi diyebiliriz. Gelecek birkaç ay içerisinde Katar’da yapılacak olan 2022 Dünya Kupası’nın 32’mi yoksa 48 takımla mı düzenleneceğine karar vereceğiz. Takım sayısı 32’de kalırsa sorun yok ama herkes 48 takımlı bir turnuvaya sıcak bakarsa bunu değerlendiririz. Dünya Kupası 13 takımla başladı, daha sonra 16, 24 ve 32 oldu.
 
Panama ve İzlanda ilk kez bu organizasyona katıldı ve ilk gollerini attılar fakat İtalya, Türkiye, Kamerun ve ABD gibi takımlar yoktu. Katar’da bir futbol şölenine tanık olacağız.''
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.