Hazard: “Mbappe, Ballon d'Or'u Hak Ediyor”

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
2018 Dünya Kupası yarı finalinde Fransa ile karşılaşacak olan Belçika’da takım kaptanı Eden Hazard, açıklamalarda bulundu.
09/07/2018 - 16:02
Chelsea’de forma giyen ve adı Real Madrid ile anılmaya başlayan Belçika milli takım kaptanı Eden Hazard, Fransa ile oynayacakları yarı final maçı öncesi açıklamalarda bulundu.
 
''Yaptıklarına bakacak olursak, #Mbappe'nin kesinlikle Ballon d'Or için kapasitesi var. Potansiyel ve kalite açısından bence Ballon d'Or'u hak ediyor.''
 
Kylian ile birkaç kez telefondan konuştum. Bana küçükken internete videolarımı izlediğini söyledi. Yaşlı biri olarak anılıp anılmadığımı bilmiyorum ama o kadar da yaşlı değilim.”
 
Şimdi ara sıra onun videolarını izleyen benim ve Mbappe’ye büyük saygım var. Modern futbolda bu kadar hızlı gelişen kimse görmedik.
 
1998 yılında Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan ve kazanan Fransa hakkında da konuşan Hazard, o dönem Fransa’nın başarıları yüzünden büyük bir Fransa taraftarı olduğunu da itiraf etti.
 
 
Zaten daha önce söylemiştim, 1998’deki başarıları yüzünden küçükken futbol taraftarlığı açısında Belçika taraftarlığından çok Fransa taraftarı olarak büyüdük.”
 
Eden Hazard, 2018 Dünya Kupası’nda şu ana kadar 2 gol 2 asistlik performans gösterdi.
 
Fransa ve Belçika, 10 Temmuz 2018 TSİ 21:00’de 2018 Dünya Kupası yarı finalinde karşı karşıya gelecek.
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.