Deschamps: ''Euro 2016 Finalini Henüz Hazmedemedik''

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Fransa teknik direktörü Didier Deschamps, Belçika maçı sonrası açıklamalarda bulundu.
11/07/2018 - 10:34
Fransa teknik direktörü Didier Deschamps, Belçika’yı 1-0 yendikleri 2018 Dünya Kupası yarı final maçı sonrası açıklamalarda bulundu.
 
İki yıl önce, EURO 2016’ya ev sahipliği yapan ve finalde Portekiz’e kaybeden Maviler’de teknik direktör Deschamps, henüz o finali sindiremediklerini itiraf etti; “Evet, bir başka finaldeyiz. İki yıl önce, iki yıl önce neler olduğunu hatırlıyorum. Çok acı vericiydi fakat Belçika’ya karşı gerçekten zaferi tatmak istiyorduk. Bu finale kazanmak için çıkacağız.
 
1998’de Dünya Kupası’na ilk kez ev sahipliği yapan Fransa tek şampiyonluğunu yaşamış, 2006’da ise finalde İtalya’ya kaybetmişlerdi. Dün oynanan yarı final maçında Umtiti’nin tek golü ile tarihlerinde 3. kez Dünya Kupası finali oynayacaklar.
 
Finale çıkmak fevkalade bir şey. Oyuncularım için çok mutluyum. Çok gençler fakat sahada bir karakter ve zihniyet vardı. Çok büyük bir ilerleme kaydettiler. Onlarla gurur duyuyorum."
 
Euro 2016 finalini kazanamadık. Euro 2016 finalini kaybettikten sonra, Dünya Kupası’nda finale kalmak hiçbir şey değil. Bu bir spor ve Fransa halkına bu mutluluğu yaşatmak için bir ayrıcalığa sahibiz.
 
http://funkyimg.com/i/2Jn7p.jpg
 
1998 yılında Fransa’nın yaşadığı ilk ve tek zaferde takım kaptanı olan Deschamps, “Kendi zamanınızda yaşamalısınız. Ben asla ve asla geçmişten, kendi dönemimden bahsetmem. Bazıları doğmamıştı bile ama fotoları gördüler. Tarihteki en güzel sayfayı yazmak için buradayım. Yirmi yıl önce yaptığımız şeyle gurur duymadığımı söylemiyorum. Bunu silmeye kimsenin gücü yetmez. Fakat geriye bakıp dikiz aynasında neler olduğunu göremiyoruz.
 
 

İlgili sayfalar


Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.