Courtois: ''Fransa Anti-Futbol Oynadı''

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
11/07/2018 - 10:59
Fransa’ya karşı oynadıkları ve 1-0 kaybettikleri 2018 Dünya Kupası yarı final maçı sonrası, Kırmızı Şeytanlar’ın file bekçisi Courtois sert açıklamalarda bulundu.
 
Maç boyunca topla çok daha fazla oynayan ve net pozisyonları olan taraf olan Belçika, ikinci yarıda yediği korner golü ile final biletini Fransa’ya kaptırdı. Maçtan sonra kendi basınına konuşan Chelseali kaleci, “Fransa anti-futbol oynadı. Daha önce bir forvetin kaleden bu kadar uzakta oynadığına hiç tanık olmamıştım. Forvetleri kaleden 30 metre uzakta oynadı.
 
''Karşımızdaki takımın bizden iyi olduğunu söyleyemem. Bütün turnuva boyunca savunma yaptılar. Acınacak bir şey ama futbol böyle bir şey. Her takımın özellikleri farklı, detaylara göre değişiyor. Bizimkisi futbol oynamak, Fransa'nın ki ise defansif oyun ve kontraatak. Fransa, sahada çok yavaş oynayan takımlar ile ciddi problem yaşadığımızı iyi biliyor. En iyi takım değillerdi ve bize karşı Panama gibi oynadılar. Bu utanç verici.''
 
İlk yarının son dakikalarında Pavard’ın pozisyonu dışında ikinci yarının son anlarında risk alan Belçika’da farkın açılmasını önleyen isim olan Courtois, “Fransa’nın böyle oynamaya hakkı var fakat bunu görmek hoş değil. Sadece Fransa’nın taktiği değil, hakem de iyi değildi. Böyle kapalı bir takıma karşı oynamak sinir bozucu. Belçika Karşımızda ilk golü atmak zorunda olduğumuz oldukça tecrübeli bir takım vardı. Savunma yapmaktan başka bir şey yapmadılar.
 
Kırmızı Şeytanlar, çeyrek finalde Brezilya’yı 2-1 yenerek yarı finale çıkmıştı. Bu maça da atıfta bulunan Courtois, “Bize karşı en azından futbol oynamaya çalışan Brezilya’ya karşı çeyrek finalde kaybetmeyi tercih ederdim.
 
 
 
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.