Belçika şampiyon gibi karşılanacak

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
2018 Dünya Kupası'nda İngiltere ile üçüncülük maçına çıkacak olan Belçika sonuç ne olursa olsun Pazar günü Brüksel'de şampiyon gibi karşılanacak.
13/07/2018 - 14:27
Brüksel Şehir Konseyi ve Belçika Futbol Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre ülkeye dönecek olan takım üstü açık otobüsle şehir turuna çıkartılacak ve taraftarlarla buluşturulacak.
 
En kötü ihtimalle 1986'daki dördüncülük derecesini tekrar edecek olan Belçika takımı uzun bir aradan sonra ülkede futbol ateşini yeniden canlandırdı. Özellikle çeyrek finalde Brezilya'yı eleyerek büyük ses getiren Kırmızı Şeytanlar şehirde yapılacak törenlerle tebrik edilecek. Üstü açık otobüsle şehir turu attıktan sonra Brüksel Şehir Konağı'nın balkonundan taraftarlara hitap edecek olan futbolcuların turnuvayı kazanmış gibi bir coşkuyla karşılanmaları bekleniyor.
 
Brüksel Şehir Konseyi Başkanı Philippe Close "Futbolcular ve teknik kadro finale çıkamadıkları için hayal kırıklığı yaşasalar da birlikte yaşattıkları mükemmel performans taraftarların Dünya Kupası'ndan çok mutlu ayrılma fırsatı verdi." diyerek Belçikalıların genel görüşünü ortaya koydu.
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.