Zlatko Dalic: “Hırvatistan, İngiltere İçin Hazır Olacak”

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Hırvatistan teknik direktörü Zlatko Dalic, Rusya'ya karşı kazandıklar çeyrek final maçı sonrası açıklamalarda bulundu.
08/07/2018 - 12:55
Hırvatistan, dün akşam ev sahibi Rusya’ya karşı nefesleri kesen maçta penaltılar sonucu gülen taraf oldu ve son yarı final biletini kaptı.
 
Hem Son 16 turunda Danimarka’ya, hem de çeyrek finalde Rusya’ya karşı art arda uzatmaya ve penaltılara giden maçlara ragmen Hırvatistan Teknik direktörü Zlatko Dalic, İngiltere ile oynayacakları yarı final maçı için yeterli enerjiye sahip olacaklarına inanıyor.
 
Elbette İngiltere maçı için biraz gücümüz kaldı” diyen Dalic, Rusya maçı içinse, “Bu iyi bir maç değil, yarı finale kalmak için yapılan bir savaştı.” ifadelerini kullandı.
 
Tam 20 yıl sonra ilk kez Dünya Kupası’nda yarı finale kalma başarısı gösteren Hırvatistan’da teknik direktör Dalic, Rusya maçında “şanslı” olduklarını düşünüyor.
 
Zlatko Dalic: “Durmak istemiyoruz, İngiltere’ye karşı en iyi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Oynayacak 2 maçımız var ve fazlasıyla motiveyiz. Her şeyimizi veriyoruz. Aynı Rusya maçındaki gibi bir savaş daha olacak. Kendimize güveniyoruz ve inanıyoruz.
 
 
http://funkyimg.com/i/2Jif2.jpg
 
Rakitic’in yarı finali getiren penalty golünden sonra gözyaşlara boğulmasını da açıklayan teknik adam, “Maç boyunca konsantreydim fakat Rakitic’in penaltısından sonra gözyaşlarımı tutamadım.Kendimi rahatlamış hissettim. Kendimizi mutlu ettik, aynı zamanda Hırvatistan’da evinde bulunanları da.”
“Bu yoğun duygular bir anda patlak verdi. Aslında sık sık ağlayan biri değilim fakat iyi bir sebebim vardı. Yarı finaldeyiz, bu harika bir başarı ve sonuç.
 
Hırvatistan, 2018 Dünya Kupası’nda finale kalmak için İngiltere ile 11 Temmuz 2018 TSİ 21:00’de karşı karşıya gelecek.
 
 
 

İlgili sayfalar


Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.