“Son” vuruş Güney Kore’ye yetmedi

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Almanya galibiyetiyle grupta avantajı elde eden Meksika, Güney Kore’yi de geçip 2. maçını da kazandı.
23/06/2018 - 20:42
Almanya galibiyeti ile dikkatleri üzerine çeken ve o maçın özellikle ilk yarısındaki iyi oyununu Güney Kore maçına da tamamen yayan Meksika, üç puana uzandı ve İsveç-Almanya maçının skoruna göre tur biletini cebe koymayı beklemeye başladı.
 
İlk yarda etkili bir oyun sergileyen Meksika, aradığı golü 26. dakikada Vela’nın penaltısı ile buldu. Vela’nın penaltısında kaleci Cho’nun 1 dakika boyunca kalesine geçmemesi dikkat çekti ancak bu Vela’nın konsantrasyonunu bozmaya yetmedi.
 
Devre 1-0 Meksika üstünlüğü ile tamamlanırken, Aztekler ikinci yarıda da hız kesmediler. Javier Hernandez, maç boyu ortaya koyduğu etkili performansını golle süsledi ve 66. dakikada Meksika skoru 2-0’a getirdi. Son anlara kadar birçok şans bulmaya devam eden Meksika, fırsatları gole çeviremezken Güney Kore, 5 dakikalık duraklamanın 3. dakikasında bulduğu golle umutlansa da beraberlik için fırsat elde edemedi ve Meksika 2 maç sonunda 6 puana ulaşıp gruptan çıkmayı büyük oranda garantiledi.
 
 
Maçın öne çıkan oyuncusu: Javier Hernandez
”Küçük Bezelye” Javier Hernandez, Dünya Kupası seviyesinde de kalitesini konuşturmaya devam ediyor. Avrupa’nın elit kulüplerinde kulübeden tamamen kurtulamasa da Bundesliga’da kendini bulan Hernandez’in, Almanya maçında dikkat çeken formu Güney Kore maçında da artarak devam etti. Vela-Lozano-Guardado gibi isimlerle uyumu ve takımına yaptığı liderlikle Meksika kupada sahaya çıktıkça Javier Hernandez büyülemeye devam edecek.
 
Maçtan akılda kalan an
Kupadan sonra askere çağırılması gündemde olan Son’un, 90+3. dakikada attığı golden sonra gelen asker selamı, bu maçla ilgili akıllarda yer edecek ilk şey oldu. Meksika kazanıp tura yürümüş olsa da maç sonundaki bu detay, diğer olayların önüne geçmeyi başardı. 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.