Son şampiyona noktayı Son koydu

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Güney Kore, gruptan çıkmak için gereken koşulları yakalayamasa da Almanya’yı tarihinde ilk kez grup aşamasında turnuva dışında bırakan skoru almayı başardı.
27/06/2018 - 19:56
Joachim Löw bir önceki maçta ilk 11’de şans vermediği Mesut ve Khedira’yı yine 11’e alarak birçok kişiyi şaşırttı. Maç başladığında da Almanya izleyenleri yanılttı ve erken bir gol aramak yerine top çevirmeyi tercih etti. Rakibini üstüne çekmeye çalışarak paslar yapan Almanların planı işe yaramadı. Gruptan çıkmak için hem kazanması, hem de Meksika’nın İsveç’i farklı yenmesi gereken Güney Kore ise Almanya’ya geçit vermedi. İki kez net gol fırsatı yakalayan Güney Kore pozisyonları değerlendiremedi. Almanya ise Timo Werner ile gole yaklaşsa da Werner’in bir hücum oyuncusuna yakışmayan şutuyla bundan yararlanamadılar.
 
İkinci yarıya değişiklik yapmadan çıkan Almanya özellikle İsveç’in Meksika karşısında öne geçmesinden sonra daha fazla gol aramaya başladı. 47. dakikada Hyeonwoo’nun net kurtarışı belki de maçın kırılma noktası oldu. Bu kritik pozisyon sonrasında Almanya takım birbirinden o kadar kopuk ve plansız hareket ediyordu ki kilitli Güney Kore savunmasını aşmaları mümkün olmadı. Güney Kore’yse rakibinin boşluklarından hareketle gol fırsatları yakalamaya çalıştı. Hummels ve Süle, Almanya’nın bugün en etkili isimleri oldular. Savunmada rakip paslarını ve oyuncularını başarıyla durduran ikili maçın daha erken kopmasının önüne geçtiler. Güney Kore ise Son dışında etkili bir oyuncusu olmamasından dolayı birçok hücumu boş yere harcadı. Löw’ün oyuna Gomez, Müller ve Brandt’ı alması da Almanya’ya aradığı hücum organizasyonunu getirmedi. Oyuncuların rastgele gibi görünen paslaşmaları ve atak denemeleri sonuçsuz kaldı. Hummels’in dışarı giden kafa vuruşu Almanya'nın bu dakikalardaki en net fırsatıydı.
 
Dakikalar 90+3ü gösterdiğinde Güney Kore, Kim Younggwon ile öne geçerek Almanlar’ı moral olarak bitiren ilk golü buldu. Gol sonrası Neuer’in de rakip yarı sahaya gidip top kaptırması ile de Heung-Min Son sahneye çıktı ve 90+6’da Almanya’nın tabutuna son çiviyi çaktı. Böylece 2002'de Fransa, 2010'da İtalya ve 2014'te İspanya'dan sonra 2018'de de son dünya şampiyonu gruplarda elenmiş oldu.
 
Maçın Öne Çıkan Oyuncusu: Jo Hyeonwoo
Almanya’nın nadir de olsa yakaladığı pozisyonlarda yaptığı net kurtarışlar takımına galibiyeti getiren yolu açtı. Bugün hatasız bir oyun ortaya koydu.
 
Maçın Akılda Kalan Anı: Neuerin kaleci oyunculuğu bu kez pahalıya patladı
İki gol atması gereken Almanya’da rakip sahaya kadar giden kaleci Neuer topla fazla oynayınca bu kez topu kaptırdı. Güney Kore de uzun bir topla Son’u bularak boş kaleye gol atmanın tadını çıkarttı.
 
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.