Son 16'nın Penaltı Kahramanları Çarpışıyor

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Danimarka’ya karşı penaltılarla hayatta kalan Hırvatistan, ev sahibinin tribün avantajını alt etmeye çalışacak.
07/07/2018 - 20:19
Ev sahibi avantajını çok iyi kullanarak çeyrek finale uzanan Ruslar, İspanya'yı elemiş olsalar da şu ana kadarki en güçlü ve formda rakiple karşı karşıya gelecekler. İspanya'ya karşı uygulanan üçlü savunma sürprizinden sonra bu maçta uygulayacakları taktik maçın kaderini doğrudan etkileyecek. Son 16'dan çeyrek finale penaltılarla gelen iki takımın tekrar aynı kaderle karşı karşıya kalıp kalmayacakları merak konusu.
 
Rusya, Mısır-Uruguay-Suudi Arabistan üçlüsünün olduğu grupta Mısır ile ikincilik savaşı vermeye adaydı ancak ilk iki maçtaki galibiyetler son maç öncesi turu garantileyip Uruguay’la liderlik maçına çıkmalarını sağladı. Uruguay’a karşı koyamayıp ikinci olduklarında İspanya’ya karşı kupaya veda etmeleri bekleniyordu ama penaltılara taşımayı başardıkları maçtan zaferle ayrıldılar. Kupaya golcü bir kimlikle başlasalar da Uruguay ve İspanya maçlarında kaleye sadece birer isabetli şut atabilmeleri güçlü savunmalara karşı çaresiz kaldıklarını gösterdi. Hırvatistan gibi organize bir ekibe karşı da zorlanacakları düşünülüyor ancak tüm kötü olasılıklar tribün avantajı ile kurtarılabilecek durumda. Rusya sahada istediğini yapamayacak olsa da tribün avantajını itici güç olarak kullanıp Hırvatistan’a zorluk çıkarmak için elinden geleni yapacak.
 
Hırvatistan ise gruptan üçte üç ile çıkarken Arjantin’e karşı alınan 3-0’lık galibiyet tam anlamıyla bir gövde gösterisi oldu. Ancak Danimarka ile oynadıkları son 16 maçı gösterdi ki ne kadar formda olursanız olun iş puan almaya değil eleme maçlarına geldiğinde iyi oyunun bir noktadan sonra çaresiz kalabildiği görüldü. Taraflı tarafsız herkese göre turnuvanın en iyi oyununu oynayan Hırvatistan için kağıt üzerinde Danimarka maçından daha kolay gözüken çeyrek final maçı rakibin ev sahibi olması nedeniyle beklenenden daha problemli geçebilir. İspanya’yı elemiş bir rakibe karşı ciddiyeti bir saniye bile elden bırakmamaları gerektiğini biliyorlar. Disiplinden kopmayan ve takım olmayı başaran Hırvatistan için yarı final ufukta gözüküyor, tek yapmaları gereken dört maçta olduğu gibi bu maçta da konsantrasyonu elden bırakmamak.
 
Hırvatistan, yarı finalde İngiltere’nin rakibi olmaya ve tura çok yakın ancak karşılarında Sovyet dönemi sonrası en büyük başarısına ulaşıp dünya futbol tarihinde iz bırakmayı isteyen bir ev sahibi var. Kim tur geçerse geçsin bu başarıyı kolay ve sade bir oyunla değil, fedakarlık ve mücadele ile elde edecek.

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.