Senegal'in hırsı ve Japonya'nın inadı

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
H Grubu'nda ilk maçı kazanan iki ekipten kazananın üst turu garantileyeceği maçtan beraberlik çıktı ve grupta düğümün çözülmesi son maça kaldı.
24/06/2018 - 20:05
Senegal, güçlü görüntüsüyle maçta iki kez öne geçmesine rağmen Japonya'nın dinamik ve istekli oyununu bozamadı ve iki ekip puanları paylaşarak dörder puana yükseldiler.
 
Sadio Mane'nin kaleci Kawashima'nın hatasıyla bulduğu golle Senegal henüz 11. dakikada öne geçmiş olsa da Japonya ısrarla hücum etmeyi sürdürdü ve Senegal'in farkı yükseltmesine izin vermedi. 34. dakikada Inui'nin muhteşem golüyle skor 1-1'e geldi ve devre bu skorla sona erdi. 
 
 
İkinci yarıda iki ekip de tur atlama şansını elde etmek için önemli fırsatlar buldular ancak 70. dakika geride kalırken skor değişmedi. 71. dakikada Wague golü buldu ve Senegal tekrar öne geçti ancak golden hemen sonra Kagawa'nın yerine oyuna giren Honda, skoru 2-2'ye getirdi ve maç da böyle sona erdi. İki ekip de son maçlarda liderlik için yine kazanmak zorunda olacaklar. 
 
Maçın öne çıkan oyuncusu: Takashi Inui
Her ne kadar Sadio Mane maç boyunca etkili olup maçın adamı ödülünü kazanmış olsa da öne çıkan ve damga vuran isim kesinlikle Inui oldu. Muhteşem golüyle Japonya'yı ilk yarıda maçta tutan Inui, işler kötüye gittiğinde Honda'ya da asisti yaparak maça damga vurup Japonya'nın ikinci turda da ayakta kalmasını sağladı. 
 
Maçtan akılda kalan an
Kuralar çekildiğinde herkes futbol adına bu gruba kötü gözle bakıyordu ama özellikle ilk maçlarda sıkıcı geçtiği düşünülen kupada henüz keyifsiz ve sakin maçı olmayan bu grup, liderliği isteyen iki takımın maçıyla alev alev yandı diyebiliriz. Bu maç bir kez daha gösterdi ki grup kuralarında bir araya gelen takım isimleri değil, sahadaki oyunlar akılda kalıyor. Bu grup, isimlere bakmamamız gerektiğini çok güzel maçlarla bize kanıtladı. 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.