Ramos, İspanya'nın Formundan Memnun Değil

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
2018 FIFA Dünya Kupası B Grubu’nu lider tamamlayan İspanya’da kaptan Ramos takımın performansından memnun değil.
26/06/2018 - 20:47
Son yıllarda dünya futboluna hem kulüp hem de milli takım bazında ambargo koyan İspanya milli takımında kaptan Sergio Ramos takımın 2018 Dünya Kupası’nda gösterdiği performanstan pek memnun değil.
 
Euro 2008, 2010 Dünya Kupası ve Euro 2012’yı art arda kazanarak tekrarlanması çok zor bir başarı elde eden Boğalar, 2014’te Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda gruptan çıkamamış ve büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Euro 2016’da da Son 16 Turu’nda İtalya’ya elenmişlerdi.
 
Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda ise B Grubu ilk maçında Portekiz ile 3-3 berabere kalan İspanya, ikinci maçta İran’ı 1-0 yendi. Son maçta ise Fas’a karşı beraberlik golünün VAR’a danışıldığı maçın son dakikasında buldu ve biraz da şanslı bir şekilde gruplarını lider tamamladı.
 
Buna ragmen İspanya Milli Takım kaptanı Sergio Ramos: “Dürüst olmalı ve doğruları konuşmalıyız, İzlemek istediğimiz yol bu değil. Saklayacak herhangi bir şey yok.” diye konuşarak performanslarının yeterli olmadığını açıkladı.
 
 
Real Madridli futbolcu ayrıca problemin rakiplerinde değil kendilerinde olduğunu düşünüyor. Grupta oynadıkları 3 maçta 6 gol atıp kalelerinde de 5 gol gören İspanyollar, Fas maçında bu sayının daha fazla olabileceğini kabul ediyor. Euro 2008, 2010 Dünya Kupası ve Euro 2012’de Son 16 turu dahil finale kadar kalelerini gole kapatan İspanyolların son hali eskisinden oldukça farklı görünüyor.
 
Kazanmak ve kendimizi kanıtlamalıyız ama en önemli şey kazanmak. İyileştirilmesi gereken bir çok şey var, bizim için iyi bir maç değildi. Bazı şeyleri düzeltmeliyiz. Bu hatalara grup aşamasında izin verebilir, hataları tolore edebilirsin fakat kesinlikle düzeltilmesi gereken şeyler var.
 
 
İkinci tur için çok dikkatli olmalıyız. Gol yediğin zaman insanlar defansa odaklanıyor fakat sakin kalmalı ve hem takım hem de bireysel olarak sahadaki her noktayı geliştirmeliyiz. Önce kendimden başlayacağım. Bunun tekrarlanmayacağından emin olmalıyız. Bu ciddi bir uyarı. Sağlam bir savunmaya sahip olduğunuz zaman bu size güvenlik ve kararlılık duygusu verir ve karşı takımın işini zorlaştırır. Umarım gerçek seviyemize çıkabiliriz.
 
Fırsatlar her zaman problemlerden ortaya çıkar ve gelişme şansı doğar."

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.