Queiroz’un VAR İsyanı

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Dün akşam oynanan Portekiz – İran maçı sonrasında VAR kararlarından memnun olmayan Carlos Queiroz tepkisini dile getirdi.
26/06/2018 - 19:45
İran’ın Portekizli çalıştırıcısı Queiroz, özellikle Cristiano Ronaldo’nun kırmızı kart görmediği pozisyona tepki göstererek “Kurallarda Messi ya da Ronaldo dirsek atarsa bu hafif temastır diye bir şey yok” dedi.
 
FIFA’nın sistemin düzgün çalışmadığı konusunda açıklama yapması gerektiğini savunan Queiroz sözlerine şöyle devam etti: “Kararları hakemin mi yukarıdaki (VAR odası) adamların mı verdiğini bilmiyoruz. Bu oyun insanlara ait perde arkasındaki birkaç kişiye değil. Benim Bay Infantino’ya önerim ellerini kaldırıp ‘Üzgünüz, VAR düzgün çalışmıyor bunu durdurmalıyız.’ demesi ya da hakemler arasındaki iletişim ragbideki gibi herkesin ne olduğunu bileceği şekilde açık olmalı.”
 
“İnsan hatasına yer olmamalı, önceden insan hataları vardı evet bunu kabul ediyoruz. Oyuncular hata yapar, teknik direktörler hata yapar ve hakemler de hata yapar. Ama şimdi bu bir servet değerindeki, yüksek teknoloji ürünü, 5-6 kişilik neyse artık sistemi getiriyorsunuz ve kimse sorumluluk almıyor.”
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.