Panama: Ummadık Taş Baş Yarar

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
09/06/2018 - 20:25
Orta Amerika ülkesi olan ve Atlantik ile Pasifik Okyanuslarını birbirine bağlayan kanalı ile meşhur olan Panama, Rusya’da İzlanda ile birlikte tarihinde ilk kez bu organizasyonda yer almanın heyecanını yaşıyor fakat bu hiç de kolay olmadı.
 
CONCACAF(Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler Futbol Konfederasyonu) elemelerinde oynadığı 10 maçta sadece 3 galibiyet alabilen “Kızıl Gelgit”, son maçta Kosa Rika’yı son dakikalarda bulduğu golle mağlup edip, ABD de grup sonuncusu Trinidad ve Tabago’ya kaybedince Honduras’ın önünde averajla Rusya vizesi alabildi.
 
Panama adına dikkat çeken bir detay ise 29,6 oranıyla Kosta Rika ile birlikte turnuvanın en yaşlı takım ortalamasına sahip takımına sahip olması. Öyleki takımda 6 adet 100’den fazla milli takım forması giymiş oyuncu var.
 
Anahtar Oyuncu: Gabriel Torres
Panama’da tek bir oyuncuyu öne çıkarmak her ne kadar güç olsa da 29 yaşındaki forvet oyuncusu Gabriel Torres, elemelerde 2 golle takımına katkı sağladı. Sayı olarak az olsa da ilki anlam bakımından değerliydi; Tobago’yu 3-0 yendikleri maçta attığı gol, Panama’nın Dünya Kupası elemelerindeki 100. goldü. “Küçük Hayalet” lakaplı oyuncu çabukluğu ve kendine güveni ile dikkat çekiyor.
 
Teknik Direktör: Hernan Dario Gomez
El Bolillo (Cop) lakaplı 62 yaşındaki teknik adam Panama’yı FIFA Dünya Kupası’na götürerek tarihe geçti. Panama macerası Kolombiyalı teknik adamın ilk milli takım macerası değil. Daha önce iki kez Kolombiya, 1’er kez de Guatemala ve Ekvador milli takımlarında görev yaptı. Hernan Gomez, 2014 yılından beri Panama’yı çalıştırıyor.

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.