Osorio: ''Futbol Bir Erkek Oyunu ve Etrafta Çok Palyaço Olmamalı''

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Brezilya'ya 2-0 yenilerek Dünya Kupası'na veda eden Meksika'da teknik direktör Juan Carlos Osorio'nun hedefinde Neymar vardı.
03/07/2018 - 13:24
 2018 Dünya Kupası Son 16 turunda karşı karşıya gelen Brezilya ile Meksika maçında gülen taraf 2-0’lık skor ile Brezilya oldu ve Sambacılar adını çeyrek finale yazdırdı.
 
Takımının ilk golünü atan Neymar, maç içerisinde Layun ile de bir gerginlik yaşamıştı. Ayrıca PSGli oyuncuya turnuva boyunca kendini çok yere attığı ve pozisyonlarda aşırı tepki verdiği konusunda ağır eleştiriler yönetiliyor.
 
Bu ithamlara bir yenisi de Meksika teknik direktörü Juan Carlos Osorio’dan geldi. Dünkü maçtan sonra açıklamalarda bulunan Osorio, oyunu kontrol etmeye çalıştıklarını belirtirken Neymar yüzünden çok fazla zaman kaybettiklerini düşünüyor: “Bir oyuncu yüzünden çok fazla zaman harcandı, bu utanç verici. Bu dünya ve dünya futbolu için çok kötü bir örnek. Bu tarz hareketler olmamalı.''
 
Bir oyuncunun gecikmesi 4 dakika sürdü ve bu oynamak isteyen çocuklar ve izleyenler için yüz kızartıcı. Bu bir erkek oyunu olmalı ve etrafta çok palyaço olmamalı.
 
 
Maç sonu Neymar da açıklamalarda bulunurken, dünya yıldızının açıklamaları da ona yöneltilen eleştiriler kadar sertti; “Beni tekmelediler, bu adil değil, bunu yapamazsınız. Çok fazla konuştular ama şimdi eve dönüyorlar. Eleştrileri ve övgüleri kafama takmıyorum çünkü bunlar sizin tutumunuzu etkileyebilir.
 
Maç içerisinde Neymar ile gerginlik yaşayan Layun ise, Neymar’a kasten faul yapmadığını açıkladı, “Sonuçta bu futbol, eğer hiç kimsenin kendisine dokunmasını istemiyorsa başka bir şey yapmalı. Eğer uzanmak istiyorsa evine gitmeli. Ona hafifçe dokundum, çünkü topu almak istediğimde buna engel olmaya çalıştı. Ona bakmıyordum bile, tamamen topa konsantre olmuştum.''
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.