Nevzat Aydın ile futbol sepeti

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Creator Collective’de #TLKS Serisi’nde ikinci konuk girişimci Nevzat Aydın’dı.
26/06/2018 - 22:21
BomontiAda’da düzenlenen Adidas Creator Collective’de  #TLKS Serisi girişimci Nevzat Aydın ile devam etti. Spor yazarı Bülent Timurlenk’in sorularını yanıtladı.
 
Programı “Ülkeyi sevmenin yüksek sesle İstiklal Marşı okumak olduğunu düşünmüyorum. Bu ülkenin ekonomisine aklına koymuş bir işveren olmanın daha değerli olduğunu düşünüyorum” cümleleriyle açan Bülent Timurlenk, Nevzat Aydın’ı bu isimlerden biri olarak tanıttı.
 
Dünya Kupası maçlarının bir kısmını stadyumlarda izleyen ve yoğun programında Creator Collective’e adım atan Nevzat Aydın, Rusya'daki izlenimlerinden şöyle bahsetti:
 
“Ben Rusya’daki Dünya Kupası’nın çeştili nedenlerden dolayı zor geçeceğini tahmin ediyordum. Taraftarların Rusya’ya çok zor geleceğini düşünüyordum ama öyle olmadı. Güney Amerika ve Orta Amerika’dan birçok taraftar oradaydı. Bu da turnuvayı daha keyifli hale getirdi. Güvenlik hakkında endişelerim vardı ama en ufak sorun yaşamadım. Güvenlik önlemleri oldukça üst düzeydeydi. Bu sene kupada İngiltere – Tunus maçı oynandı. İki takım 1998’de karşılaşmıştı ve biz o maçtan sonra iki gün Marsilya’da sokağa çıkamamıştık. Bütün Kuzey Afrikalılar ile İngilzler birbirine girmişti. Fakat bu sene bunlar yaşanmadı” dedi.
 
 
1998’den beri Dünya Kupası’nı takip ettiğini söyleyen Aydın, organizasyonlara en iyi bilet alma yöntemlerini de Tribün Dergi izleyicilerle paylaştı. Yapılması gerekenleri sıralayan Nevzat Aydın, yapılmaması gereken olarak gişeden bilet alma yöntemini söyledi ve muhakkak stada gitmeden önce bilet temin edilmesi gerektiğini tavsiye etti.
 
Nevzat Aydın kendisi için futbolun zirve noktası olarak Dünya Kupası’nı gösterdi ve bunun belirleyci ayrıntısı olarak Güney Amerika taraftarlarının varlığını gösterdi. Aydın, futbol maçı izleme tutkusunu ise şu sözlerle anlattı:
 
“Hiçbir şey beni bir organizasyonun finalinden alıkoyamaz. Planlayabildiğim her şeyi bu tip organizasyonlara göre ayarlarım. Mesela 2024 planlarım şimdiden bellidir. 13 Haziran – 13 Temmuz arası Türkiye’de yokum! Her sene, Şampiyonlar Ligi haftalarında burada değilim. Fakat planlanamayan olaylar olursa bir şey diyemem. Sonuç olarak bunlar benim hayatımdaki en önemli olaylar” dedi.
 
Dünya Kupası’nda Arjantin’i başarılı olmasını istediğini söyleyen Aydın, bu talebini de Lionel Messi sevgisine bağladı. Turnuvalarda İtalya’yı desteklediğini belirten başarılı iş adamı, 2006’da Gök Mavili takımla her yere gittiğini belirtti ve İtalya ile Hollanda’nın bu yaz kupada olmamasından dolayı burukluk hissettiğini itiraf etti.
 
Nevzat Aydın, çocukluk döneminde astığı ilk yabancı oyuncu posterinin Zico’ya ait olduğunu söyledi ve 1982 Dünya Kupası’ndan övgüyle bahsetti.
 
Haftada 10 maçı televizyondan izlediğini belirten Nevzat Aydın futbol dışında tenisi de takip ettiğini ve büyük bir Roger Federer hayranı olduğunu belirtirken, bu sene finalleri aynı güne denk gelecek olan Dünya Kupası ile Wimbledon arasındaki tercihinde de rotasının Rusya olacağını belirtti.

FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.