Mourinho: "Kendini Yere Atan Sadece Neymar Değil"

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Manchester United menajeri Jose Mourinho, 2018 Dünya Kupası'nda oyuncuların kendini yere atması ile ilgili açıklamalarda bulundu.
05/07/2018 - 17:25
Brezilyalı yıldız Neymar’ın 2018 Dünya Kupası’nda “kendini çok fazla yere atması” ve “rol yapması” tartışmalarına, Manchester United’ın dünyaca ünlü menajeri Jose Mourinho da katıldı.
 
55 yaşındaki teknik direktör, futbolcuların rol yapmayı bırakması gerektiğini ve bu tartışmaların sadece Neymar üzerinden ilerlemesinin haksızlık olduğunu söyledi.
 
"İnsanlar sadece Neymar’a odaklanmış durumda. Eğer bu hareketli yapan sadece Neymar olsaydı mutlu olurdum, ama sadece O değil. Her takım kendini yere atan, rol yapan oyunculara sahip ve bu durum hakemler üzerinde baskı yaratıyor. Oyun kalitesini kaybediyor ve bence bu negatif bir durum."
 
"Bu durum sadece Kolombiya – İngiltere maçında değil, her maçta yaşandı. Her maç hakemler zor durumda bırakılıyor. VAR’a rağmen oyuncular problem yaratıyorlar. Harry Maguire’yi rakip ceza sahasında kendini yere atarken görünce çok şaşırdım. O çok dürüst bir çocuk."
 
"Futbolcular, milyonlarca izleyenin önünde oynama sorumluluğunu hissetmeli."
 
Ayrıca Jose Mourinho, Dünya Kupası’ndaki ilk ve tek zaferini 52 yıl önce yaşayan İngiltere’nin bu başarıyı tekrarlaması için iyi bir şansı olduğunu düşünüyor.
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.