Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.
16/07/2018 - 10:21
Dün Fransa’ya karşı oynadıkları 2018 Dünya Kupası finalini 4-2 kaybeden Hırvatistan’da kaptan Luka Modric maç sonu açıklamalarda bulundu.
 
Gösterdiği performans ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan ve 2018 Dünya Kupası’nın “En İyi Oyuncusu” seçilen Luka Modric, ödülü kazandığı için gurur duyduğunu ifade etti, “Bütün takım arkadaşlarıma ve teşekkür etmek istiyorum çünkü onların yardımı olmasaydı bu ödülü kazanamazdım. Dünya Kupası’nı kazanmaya çok yakındık. Bunu çok uzun süre hatırlayacağız fakat kendimizle gurur duyabiliriz. Kupayı kazanmak istiyorduk.
 
Maçtan sonra taraftarların gösterdiği desteği gördüğünüzde, bu sizi kesinlikle daha mutlu ediyor. Burada büyük bir şey başardığımızı biliyoruz.”
 
Kahramanca savaştık ve kazanmak için her şeyi yaptık ama herkesin düşüncesi aynı, şanssızdık. Maçın genelinde daha iyi olan takım bizdik fakat şanssız ve sakar goller bize pahalıya mal olurken Fransa’ya da avantaj sağladı. Bence daha iyi takım bizdik fakat bazen daha iyi olan taraf kazanmaz.”
 
 
Yedikleri ilk gol öncesi Griezmann’ın pozisyonunun faul olmadığını söyleyen 32 yaşındaki oyuncu penaltı pozisyonu ile ilgili de, “Turnuvadaki en iyi oyunumuzu oynuyorduk ve hakem onlara bir penaltı verdi. Bu sizi öldürüyor. Geri dönmesi kolay değil fakat denedik. Son düdüğe kadar savaştık, mücadelemiz ve oyunumuzdan memnunum ama kazanmaya yetmedi.
 
Finalden fazlasını hak ettiğimizi düşünüyorum ama bu futbol. Hiçbir maçta teslim olmamak gurur verici.
 
2022 yılında Katar’da yapılacak olan Dünya Kupası ile ilgili de açıklamalarda bulunan Modric, “Bu konu hakkında konuşmak için çok erken. Önce dinlenmeli ve ailemle konuşmalıyım.
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

#DK2018'in en iyisi Luka Modric

Hırvatistan’ın yıldızı 32 yaşındaki Luka Modric, Dünya Kupası’nı kaldırma sevincini yaşayamasa da turnuvanın en iyi oyuncusuna verilen Adidas Altın Top ödülünü kazanarak ufak bir teselli buldu.