Meksika lanetini Brezilya'ya karşı kırabilecek mi?

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
İyi başlayıp son maçında hezimete uğrayan Meksika, formunu ancak yakalayan Brezilya'ya karşı bir sürpriz daha yapabilir ve son 16 lanetini kırabilir mi?
29/06/2018 - 05:58
Brezilya maçta favori gözüküyor ancak Almanya'nın yaptığı hataları yaparlarsa Meksika'ya boyun eğen bir diğer şampiyon olabilirler.
 
Brezilya son maça kadar beklenen oyunu ortaya koymadan geldi. Kosta Rika karşısında uzatmalara kadar maçı koparmayı başaramadılar. İsviçre karşısında ise golü atana kadar biraz Brezilya esintisi yaşatsalar da beraberlikten sonra çok bocaladılar. Sırbistan maçında ise son dakikalarda farka gidebilirlerdi ancak biraz disiplinden koptular. Tite turnuva öncesinde Neymar’a bağlı değil, Neymar’ın yıldızı olduğu bir takım kurduklarını açıklamıştı. Gerçekten de diğer tek adamlı takımlar gibi değiller, Neymar rakipleri üstüne çektiğinde diğer oyunculara bol bol fırsat yaratılmış oluyor. Fakat özellikle burada parlaması beklenen Gabriel Jesus şu ana kadar çok sessiz kaldı.
 
Meksika grup maçlarında son 45 dakikaya kadar oynadığı oyunla sürpriz favori olabileceğinin sinyallerini verdi. Özellikle Almanya karşısındaki oyunları herkesi büyüledi. En büyük güçleri çok hızlı ve rakibi şaşırtacak şekilde kontra ataklara çıkabilmeleri. Ancak en büyük zayıflıklarından birisi de bu hücumlarda bitiriciliğin eksik kalması. Tarihi fark yakalayabilecekleri ilk maçta 1-0 ile yetinmek zorunda kaldılar, Güney Kore bir güzellik yapmasa bu hata yüzünden lider girdikleri grupta eleneceklerdi. İsveç karşısında dağılmaları herkeste soru işaretleri yaratsa da takımın kendine gelmesi açısından iyi olduğunu düşünüyorum. Son 16 turunda takılıp kalma lanetini de kırmak isteyeceklerdir. Ochoa, Brezilya karşısındaki belirleyici faktör olacak.
 
Meksika, Almanya maçındaki gibi ilk 15-20 dakikalık baskıyı atlattığı takdirde Brezilya’yı aynı şekilde avlayabilir. Ancak İsveç maçında yaptıkları savunma hatalarından ders çıkarmaları gerekiyor çünkü Brezilya’nın hırslı hücumcuları çoktan derslerine çalışmaya başlamıştır.
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.