Luka Modric: ''Artık Türkiye Maçını Unutabiliriz''

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Rusya’da devam eden 2018 Dünya Kupası’nda Danimarka’yı penaltı atışları sonrası eleyip çeyrek finale kalan Hırvatistan’da kaptan Modric açıklamalarda bulundu.
02/07/2018 - 20:58
Şüphesiz birçok Türk futbolsever “Hırvatistan” dendiği zaman akıllarına direkt olarak Euro 2008 geliyor.
 
EURO 2008 Çeyrek Finali'nde karşılaşan Türkiye ve Hırvatistan maçı adeta nefesleri kesmiş, Hırvatistan 119. dakikada Klasnic ile 1-0 öne geçmişti. Herkes maçın böyle sona ereceğini düşünürken bir anda ortaya çıkan Semih Şentürk, 122. dakikada beraberlik golünü atmış ve maç penaltılara kalmıştı.
 
Ay-Yıldızlı takım penaltı atışları sonucu Hırvatistan’ı eleyerek yarı finalde Almanya’nın rakibi olmuştu. Her ne kadar Almanya’ya karşı 3-2 kaybetsekte EURO 2008'de Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti'ne karşı oynadığımız maçlar kolay kolay unutulmayacak.
 

 
Türklerden başka bu maçı unutamayan birisi daha var: Hırvatistan kaptanı Luka Modric! Dün oynanan 2018 Dünya Kupası ikinci tur maçında penaltılar sonucu Danimarka’yı yenerek adını çeyrek finale yazdıran Hırvatistan’da kaptan Modric maç sonu açıklamalarda bulundu.
 
''Bu zafer ruhumuz hakkında birçok şey söylüyor. Daha önce de söylediğim gibi, 2008’den beri bir ikinci tur maçı kazanamıyorduk. Danimarka maçı bu problemi gidermek için çok önemli bir fırsattı ve bunu başardık. Fakat bu hiçte kolay olmadı çünkü 2008’deki Türkiye maçı halen hafızalarımızda. Sanırım Türkiye maçı sadece benim değil, herkesin zihninde. Çünkü bizim için çok acı bir mağlubiyetti.''
 
“Son dakikalarda penaltı kaçırdığımda ortaya karakter ve takım ruhu koymaya ihtiyacımız vardı. Herkes sakin kaldı ve odaklandı. Sonunda maçı kazanmayı başardık. Sanırım artık Türkiye maçını unutabiliriz. Bu maç mentalitemizi değişterecek mi? Umarım evet.”
 
 
“Turnuvanın ilk maçından beri takım olarak bir karaktere ve mentaliteye sahip olduğumuzu gösterdik. Devam etmeliyiz, bu takım daha fazlasını yapabilecek güce sahip.”
 
Kaptan Luka Modric, 2018 Dünya Kupası gruplarında oynadıkları ilk 2 maçta da fileleri havalandırmış ve maçın adamı seçilmişti. Hırvatistan, 7 Temmuz Cumartesi günü TSİ 21:00'de ev sahibi Rusya ile çeyrek finalde karşı karşıya gelecek.

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.