Kupanın en tatsız maçında istediklerini aldılar

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
İkinci yarısı kesintisiz olarak protestolara sahne olan maçta lider Fransa, Danimarka ile gruptan çıkarken günlerden dillendirilen beraberlik senaryosu gerçekleşti.
26/06/2018 - 19:40
C Grubu'nda Fransa'nın liderliğini koruması için beraberliğin yetmesi ve bu durumda Danimarka'nın da ikinciliği garantileyecek olması maça doğrudan etki etki ve iki takım da kendilerini hiç zorlamadan 0-0'la üst turun yolunu tuttular.
 
Maç içinde bahsedebilecek hiçbir olay yaşanmadığı gibi üç gündür konuşulan "anlaşarak beraberliği kabul edecekler" söylentileri de haklı çıkmış oldu. Ne Danimarka ne de Fransa galibiyet için en ufak çaba göstermezken ilk maçta Danimarka'yı rahatlatan Peru golünün anons edilmesi maçı tamamen formaliteye çevirdi ama bu bile iki ekibin beraberliği kabul eden oyununu bozamadı.
 
 
Maçın öne çıkan oyuncusu: -
Kupanın başından beri her maçta öne çıkan bir isim belirlemeye çalışsak da maç o kadar kötüydü ki kimse fark yaratmayı veya dikkat çekmeyi başaramadı. FIFA ise maçın adamı ödülünü Kante'ye verdi. 
 
Maçtan akılda kalan an
Kesinlike kupanın açık ara en kötü maçı olarak hatırlanacak. İkinci 45 da tribünlerin kötü oyunu protestosuyla geçen, top kime gelirse gelsin herkesin ıslıklandığıkikasının tamamı kaç maç hatırlayabiliriz ki? Hemen hemen Dünya Kupası'nın bir tane açık ara en kötü maçı belirleniyor ve uzun yıllar o maç gibisini bir daha izlememek için dualar ediliyordu. Bu kupada bayrağı devralan Danimarka-Fransa maçı gibi bir maçın bir daha uzun süre karşımıza çıkması beklenmiyor. Dünya Kupası ve kötü maç dendiği zaman bundan önceki tüm maçları unutturacak türden bir maç.

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.