Kosta Rika puanla veda etti, İsviçre turladı

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Kosa Rika, iddiasının olmadığı son maçta son dakikaya dek mücadelesini sürdürüp İsviçre'ye liderlik şansı tanımadı.
28/06/2018 - 00:07
Brezilya ile birlikte liderlik mücadelesi veren İsviçre, iki kez öne geçtiği maçta istediği farkı bulamadı ve duraklamalardaki penaltı golüyle üç puanı da bırakarak grubu 2. tamamladı.
 
Maça Kosta Rika çok etkili başladı ve ilk 10 dakikada İsviçre'yi ceza sahasına hapsetti. İlk altı dakikada Sommer'in üç kurtarış yaptığı maçta İsviçre ilk yarım saatte zorlansa da 31. dakikada ilk isabetli şutunda Dzemaili ile golü buldu. 
 
 
İkinci yarıya önde başlayan İsviçre, 56'da Waston'un golüne engel olamayınca skora denge geldi. 88'de Drmic ile golü bulan ve liderlik için yeniden umutlanan İsviçre, 89. dakikada Kosta Rika'nın penaltısının VAR tarafından iptali ile rahatladığını düşünürken 90+2'de bir kez daha penaltı kararı verildi ve bu kez VAR'a gerek bile duyulmadı. 90+3'te Ruiz golü buldu ve 2014'ün büyük sürprizi Kosta Rika kupaya en azından puanla veda etmiş oldu. 
 
Maçın öne çıkan oyuncusu: Joel Campbell
Sommer kurtartışlarıyla ilk yarıda kahramanlaşsa da İsviçre kazanamadığı için tercihimiz o olmadı. Kosta Rika her ne kadar bir puanla sonuncu olarak kupaya veda etmiş olsa da Joel Campbell hem 90+2'de yaptırdığı penaltı ile hem de maçın ilk dakikalarından itibaren etkili oyunuyla ön plana çıkmayı başardı ve yaz aylarında transfer yapabilmesini sağlayacak bir performansla kupaya veda etti.
 
Maçtan akılda kalan an
Maçın hafızalarda yer eden anı elenmiş bir takımın nasıl iştahla sahada olabileceğiydi. Hiçbir iddiası olmayan Kosta Rika, öyle bir ilk 10 dakika oynadı ki puan durumundan haberdar olmayan biri bu takımın ilk iki maçını büyük farkla kazandığını düşünebilirdi. İki kere geri düşmelerine rağmen önce kupadaki ilk gollerini attılar sonra da puansız ayrılmamak için inat ettiler ve puanı buldular. Kosta Rika, son maçtaki mücadelesiyle yıllar sonra bu maçla karşılaştığımızda aklımıza gelen ilk şey olacak. 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.