Güney Kore medyayı yeni teknik direktör konusunda uyardı

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
2018 Dünya Kupası'nda son maçında Almanya'yı yenip turnuva dışına iterek sansasyon yaratmasına rağmen turnuvadan elenen Güney Kore'de teknik direktör konusu hala bir bilmece.
09/07/2018 - 17:47
 
Güney Kore Futbol Federasyonu(KFA); Louis van Gaal, Andre Villas Boas ve Luiz Felipe Scolari gibi isimlerin medyada spekülasyonlara konu edilmesinin teknik direktör arayışına zarar vereceğini söyleyerek basın kuruluşlarına uyarıda bulundu.
 
KFA, 49 yaşındaki teknik direktör Shin Tae-Yong’a yeni sözleşme önermemeleri halinde 10 kişiden az bir liste içinden seçim yapacaklarını açıkladı. Bahsi geçen isimlerle görüştüklerini reddeden federasyon yetkilileri, denizaşırı ülkelerde yapılan haberleri tekrar eden Kore medyasına suç buldu.
 
Pazartesi günü yapılan basın açıklamasında “Yabancı medyadan gelen bu dedikodular yerel basın tarafından servis edilmeleri için geliyorlar. Bunlar taraftarlar arasında yarattığı şaşkınlıklar bir yana, gerçek adaylarla yapılan görüşmeleri olumsuz etkileyebilir.” denildi.
 
KFA bir karar verilene kadar başka bir açıklama yapılmayacağını, karar açıklanana kadar da medyanın bu tip dedikoduları haber yapmaktan kaçınmasını istedi.
 
KFA uluslararası ilişkiler komite başkanı Kim Pan-Gon, “Shin Tae-Yong’u da adaylardan birisi olarak değerlendireceğiz. Her adayla görüşme yapacağız ve her birini Shin ile karşılaştırdıktan sonra kararımızı vereceğiz. Aktif bir futbol oynamalıyız. Direkt ve dikine paslarla oynanan, temelinde dayanıklılığın yer aldığı bir futbol. Takımı yönetecek teknik adamın milli takımımızın durumuna uygun sonuçlar alabilmesi gerekiyor.” dedi.
 
Avrupa ve Güney Amerika’daki haberler Van Gaal, Villas-Boas, Scolari ve Halilhodzic gibi isimlerin Seul’e giderek takımın başına geçebileceğini işaret ediyor. Scolari ve Villas-Boas’ın Çin deneyimi bulunurken Halilhodzic geçtiğimiz Nisan ayında Japonya tarafından kovulmuştu.
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.