Gareth Southgate yeleği tükenmiştir

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
İngiltere'yi Dünya Kupası'nda yarı finale taşırken giyim tarzıyla da dikkat çeken Gareth Southgate'in maçlarda giydiği yelek mağazalarda tükendi.
10/07/2018 - 17:00
1990'dan beri Dünya Kupası'nda yarı final özlemi çeken İngiltere'yi yarı finale çıkartan Gareth Southgate adada kahraman olarak kabul edildi bile.
 
Dünya Kupası maçlarında giyim tarzı ve şıklığıyla ön plana çıkan Southgate'in Marks & Spencer'larda satılan yeleğinin XXL beden dışında tükendiği açıklandı. İngilizlerin, Southgate'in kıyafetlerine büyük ilgi gösterdiği ve milli takımı giydiren Marks & Spencer mağazalarına akın ettiği yazıldı. Klasik giyimin önemli parçalarından biri olan yelek genelde Southgate'in en alttan bir düğmeyi açmasıyla daha sportif bir görünüm sağlıyor.
 
Gareth Southgate'in yıllar içinde değişen giyim tarzının turnuvayla beraber zirve yapması şaşırtıcı değil. The Sun gazetesinin haberine göre Southgate'in yelek giymesinin sebebi Kraliyet Donanması'nın üyesi olan büyükbabası Arthur Toll olabilir. Arthur Toll'un askeri gelenekler sebebiyle yaşantısında kıyafetlerine fazladan özen gösterdiği biliniyordu. Büyükbabasından etkilendiği düşünülen Southgate, 2017'de takımı kraliyet askerleriyle birlikte kampa sokarak dikkatleri çekmişti.
 
Çarşamba günü Hırvatistan ile oynanacak yarı final maçının 53 milyona yakın nüfuslu İngiltere'de 37 milyon seyirciyle rekor kırması bekleniyor. Hırvatistan - İngiltere maçını Cüneyt Çakır yönetecek.
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.