Dünya Kupası TRT'de

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Dünya Kupalarının bir numaralı yayıncısı TRT, yıllardır olduğu gibi 2018'de de Dünya Kupası heyecanını tüm maçların canlı yayınıyla ekranlara getiriyor.
13/06/2018 - 20:30
2018 Dünya Kupası'nın resmi yayıncısı TRT, kupadaki 64 maçın tamamını canlı olarak izleyicilerle buluşturacak. Kupadaki 56 maçı eş zamanlı olarak 4K formatı ile de yayınlayacak olan TRT, diğer 8 maçı da aynı gece yine banttan 4K olarak izleyenlere sunacak. 
 
Dünya Kupası boyunca Rusya'dan canlı bağlantılar ile kupanın nabzını tutacak olan TRT, 14 Haziran Perşembe günü 18.00'deki Rusya-Suudi Arabistan açılış maçından itibaren tüm maçları canlı yayınla ekranlara taşıyacak. Altışar maçın oynanacağı gruplarda ilk dörder maçın tamamı TRT 1'den yayınlanırken, son iki grup maçının aynı saatte başlaması nedeniyle sekiz grupta birer maç da TRT Spor'dan canlı yayınlanacak. TRT 1'den yayınlanacak tüm maçlar aynı anda TRT 4K ekranından da canlı yayınlanırken TRT Spor'daki maçlar da aynı akşam TRT 4K üzerinden bant yayınla izleyenlerle buluşacak. 
 
Rusya'da geniş bir ekiple tüm maçların öncesi ve sonrasında canlı yayın yapacak olan TRT, kupa başlamadan önce canlı yayınlarıyla Rusya'daki heyecanı ekranlara taşımaya başladı. 
 
8'i spiker toplam 32 kişilik ekiple Rusya'ya giden TRT'de Mustafa Sapmaz, Tarık Üstün, Cenk Ergün ve Mustafa Doğan yorumlarıyla kupa heyecanını izleyenlerle buluşturacaklar.
 
 
TRT 1 ve TRT Spor'daki kupa yayınlarının dışında tüm dünyaya yayın yapan TRT World de kupa yayınlarıyla ekranları zenginleştirecek. ''Oyunun Ötesinde/Beyond the Game'' programı, Dünya Kupası boyunca hafta içi her gün saat 23.30'da TRT World ekranlarında olacak. TRT World, 1 aylık heyecanı altı kişilik ekiple takip edecek ve uluslararası haberlerde bulunabilecek en ilgi çekici ve farklı içerisi sağlamak için TRT Spor ile iş birliği içinde çalışacak. Sunucusu ve spor muhabiri Paul Scott ve Lance Santos başta olmak üzere altı kişilik ekiple kupaya hazırlanan TRT World Yürütücü Yapımcısı Tim Hardingham, Dünya Kupası hazırlıklarını “İzleyicimize uluslararası haberlerde bulunabilecek en ilgi çekici ve farklı içeriği sağlamak için TRT Spor kanalı ile iş birliği içinde çalışıyoruz. TRT World tarihinde ilk kez futbolun en büyük sahnesini bu denli geniş kapsamda ele alacağız'' sözleriyle anlattı. 
 
- TRT 1 hangi platformda hangi numaralı kanalda?
Digiturk: 23
D-Smart: 26
Kablo TV: S04
Turkcell TV+: 21
Tivibu: 22
Teledünya: 22
 
- TRT Spor hangi platformda hangi numaralı kanalda?
Digiturk: 86
D-Smart: 103
Kablo TV: S06
Turkcell TV+: 70
Tivibu: 79
Teledünya: 106
 
- TRT 4K hangi platformda hangi numaralı kanalda?
Turkcell TV+: 100
Digiturk: 399
ve Turksat(şifresiz)
 
- TRT 4K Turksat frekans bilgileri:
Frekans: 12123
Polarizasyon: Yatay (H)
Sembol oranı: 15000
FEC: 3/4
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.