Dünya Kupası’nın Sürpriz Misafirleri: Sivrisinekler!

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Rusya'da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası sivrisinekler tarafından istila edildi.
19/06/2018 - 16:11
İngiltere, Pazartesi günü Tunus’u kaptanları Harry Kane’in golleri ile 2-1 mağlup etti. Volgograd Stadyumu’nda oynanan karşılaşma G Grubu’nun ve 2018 Dünya Kupası’nın ilk maçlarının sonuncusu olma özelliğini taşıyordu.
 
Kupa’nın favorilerinden biri olarak kabul edilen İngiltere’nin Tunus’u yenmesi sürpriz değildi. Maça damga vuran durumlardan birisi de kırk binden fazla futbolseverin stadyumda izlediği karşılaşmanın sivrisinekler tarafından istila edilmesiydi.
 
Oyuncular maç öncesi bu konuda uyarılmalarına rağmen beklenmedik misafirler özellikle oyuncuları oldukça rahatsız etti. Maçın adamı seçilen Harry Kane durumdan, “Düşündüğümüzden çok daha fazla sivrisinek vardı. Maçtan önce ve devre arasında birçok kez sprey kullandık. Ağzım, burnum ve gözlerim, her yerdeydiler.” diye yakındı.
 
BBC muhabiri Nataly Pirks de sivrisineklerden nasibini alanlardan.
 
Seyirciler ise daha şanssız taraftaydılar çünkü maçın oynandığı Volgograd Stadyum’una girişte güvenlik önlemleri nedeniyle koruyucu sıvılara el konuldu.
 
Tunus teknik direktörü Nabil Maaloul’un ise konuya yaklaşımı ilginçti, “Sivrisinekleri pek fark etmedim çünkü oyuna fazlasıyla konsantreydim.
 
Ülkenin güney batısında yer alan Volgograd’da böcek ve sivrisinek problemi ilk kez yaşanmıyor. Bu sebeple iki gün önce helikopterler ile ilaç müdahalesi yapılsa da pek çözüm olmuşa benzemiyor. Sky Sport ekibi de Pazar günü milli takım kampından yapmayı planladıkları röportajları aynı sebeple iptal etmek zorunda kalmıştı.
 
 
Kaynak:

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.