Çakır maça damga vurdu

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Arjantin'in kader maçının hakemi olan Cüneyt Çakır, VAR kararlarıyla maça damga vurdu.
27/06/2018 - 00:13
Messi ve Arjantin'in Dünya Kupası'ndaki geleceğinin belirlendiği Nijerya maçını yöneten Cüneyt Çakır, iki pozisyonda VAR'a başvurdu ve kararlarıyla mücadeleye damgasını vurdu.
 
 
İlk yarısı nispeten daha sakin geçen maçta ikinci yarının başında Nijerya'nın penaltı pozisyonunda VAR'a giden Cüneyt Çakır, pozisyonu izledikten sonra penaltıya hükmetti ki bu karar futbol dünyasını ikiye böldü. Mascherano'nun rakibini çekip indirdiğine karar veren Çakır'ın verdiği penaltı kararı sonrası Moses topu ağlara yolladı ve maçta skor 1-1'e geldi.
 
 
77. dakikada Rojo'nun vücudunan seken top eline çarpınca Nijerya takım halinde Cüneyt Çakır'ın etrafını sardı. Pozisyonu devam ettiren çakır, VAR'dan gelen uyarı sonrası bir kez daha kenara geldi ve Rojo'nun eline çarpan topu birkaç kez izledi. Devam kararını tekrarları izledikten sonra da onaylayan Çakır'ın bu kararı da tartışma yarattı. Rojo'nun müdahalesinin penaltı olduğunu düşünen kesim hiç de azınlıkta değildi ancak Nijerya'nın devam eden itirazları sonuçsuz kaldı. Twitter'da Çakır'ın iki kararı da uzun süre tartışıldı. 
 
 
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.