Alpler, İskandinavya'ya karşı

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Kupanın sürpriz adayları arasında bile pek gösterilmemelerine rağmen çeyrek final arayan iki takımın mücadelesi son 16’nın öne çıkanları arasında.
03/07/2018 - 15:20
İtalya’yı eleyerek Rusya’ya gelip daha kupaya başlamadan gündeme oturan İsveç, Brezilya karşısındaki oyununu Sırbistan maçıyla bir kademe daha yükseltip grup maçlarında iyi bir iz bırakan İsviçre ile kıran kırana bir mücadele içinde olacak. Turu kim geçerse geçsin, çeyrek final gayet tatminkar bir başarı olacak.
 
Zlatan olmadan İtalya’yı eleyerek Rusya’ya gelen ve son iki aya dek Zlatan’ın kadroya dönüp dönmeyeceği söylentileriyle boğuşan İsveç’in Almanya ve Meksika’nın olduğu grupta lider çıkması beklenmiyordu ama averajla da olsa ilk sırayı kapmayı başardılar. İsveç son iki grup maçında 11’ini korudu ancak bu maçta cezalı Sebastian Larsson yüzünden istikrarı koruyamayacaklar. Maç günü eşi doğum yapacak olan kaptan Granqvist de şartlar ne olursa olsun forma giyeceğini açıkladı ki attığı penaltılar İsveç’i hayatta tutan faktörlerin başında geliyordu. Üstelik savunmadaki oyunuyla da güven verip grupların öne çıkan stoperlerinden oldu. Kupanın flaş ekibi Meksika’yı devirerek liderliği elde eden İsveç’in 90 dakika boyunca aynı disiplinle İsviçre’ye karşı koyacağından kimsenin şüphesi yok.
 
İsviçre rahat geldiği kupada Brezilya maçı ile flaş bir başlangıç yaptı ve Sırbistan’ı 2-1 devirerek başarısını taçlandırdı. Son maçta 2-2’lik Kosta Rika beraberliği biraz moral bozukluğu yaratsa da gruptan namağlup çıkmalarına yetti. Lider olup Meksika ile karşılaşsalar daha da zorlanabilirlerdi, diğer gruptan lider olarak İsveç’in gelmesi daha kolay tahmin edilebilir ve oyununu bildikleri bir rakiple oynamalarını sağladı. Grup maçlarının açık ara en iyi İsviçrelisi Schar’ın eksikliği tıpkı İsveç’te Larsson’un cezasında olduğu gibi Petkovic’i zorunlu değişikliğe götürdü. Ayrıca kaptan Lichtsteiner de cezalılar arasında. İsviçre çeyrek finale yükselirse iki isim dinlenmiş olarak daha büyük katkı sağlayabilir ama önce İsveç duvarını aşmanın yolunu bulmalılar.
 
İsveç 24 yıldır Dünya Kupası son 16 turunda gol atamıyor. İsviçre ise aynı turda son golünü 1954’te attı. 120 dakika 0-0 bitmediği takdirde iki ekibin olumsuz rekoru son bulacak. İsveç genel olarak oyunu geride kabul edip rakibinin hemen hemen üçte biri kadar topla oynama yüzdesine sahip olduğu maçlar oynadı. İsviçre’nin topla oynama tuzağına düşüp düşmeyeceği büyük merak konusu. İki ekipten hangisi tur atlarsa atlasın çeyrek finali kesinlikle hak edeceği bir gerçek.
 
İzleyenlerin dileği iyi mücadele, bol pozisyon ve birkaç tane gol...

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.