Adidas, #DK2018'i Domine Ediyor

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Adidas, 2018 FIFA Dünya Kupası sponsorluğunda lider durumda.
19/06/2018 - 11:44
Uluslararası anlamda dünyanın en büyük futbol şöleni olan FIFA Dünya Kupası, bu yıl Rusya’nın ev sahipliğinde 21. kez düzenleniyor.
 
Adidas, 32 takımın yer aldığı turnuvada 12 takımın sponsorluğunu üstlenirken bu alanda yine lider durumda. Adidas’ı, 10 takım ile Nike, 4 takım ile Puma, 2 takım ile New Balance ve birer takım ile Umbro, Hummel, Errea ve Uhlsport takip ediyor.
 
Markalar ve sponsorları oldukları takımlar,
 
Adidas: Arjantin, Belçika, Kolombia, Mısır, Almanya, İran, Japonya, Meksika, Fas, Rusya, İspanya, İsveç
 
Nike: Avustralya, Brezilya, Hırvatistan, İngiltere, Fransa, Nijerya, Polonya, Portekiz, Suudi Arabistan, Güney Kore
 
Puma: Sırbistan, İsviçre, Senegal, Uruguay
 
New Balance: Panama, Kosta Rika
 
Umbro: Peru
 
Hummel: Danimarka
 
Errea: İzlanda
 
Uhlsport: Tunus
 
 
Adidas, resmi bir FIFA Dünya Kupası sponsorudur ve maç topları dışında hakemlerin üniformalarında yer alan logosunu içeren hakları koruma altına almıştır. Telstar 18 olarak bilinen futbol topu, turnuvanın resmi topu konumunda.
 
Adidas CEO'su Kasper Rorsted, Rusya'daki ekonomik krizi göz önünde bulundururken, bu yılki Dünya Kupası'nda formaların satışlarının 2014 yılındaki 8 milyon satış rakamının aşılmasını bekliyor.
 
Kasper Rorsted, 3 Mayıs’taki ilk çeyrek toplantısında, “Bu çok büyük bir spor etkinliği ve markanızı sunmak için de harika bir platform. Bu futbolun ötesinde dünya çapında bir marka cazibesi yaratıyor. Rusya’daki Dünya Kupası’nın, 4 yıl önce Brezilya’da düzenlenen turnuvadan daha düşük finansal fırsatlar taşıdığına şüphe yok. Aynı zamanda, turnuvayı dört gözle bekliyoruz. Bu, markamızı dünya ile bir araya getirmek için mükemmel bir yol.” dedi.
 
 
2014 Dünya Kupası’nda 10 takım Nike, 9 takım da Adidas giymişti. Yine de, son Dünya Kupalarında Adidas takımlarının egemenliği söz konusu. 2014 finalistleri Arjantin ve Almanya’nın ikisi de Adidas takımıyken, son 5 Dünya Kupası şampiyonun 3’ü Adidas sponsorluğundaydı.
 

Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.