22 yaz önce

FİNAL
Fransa - Hırvatistan
15 Temmuz 2018, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
Belçika - İngiltere
14 Temmuz 2018, Cumartesi - 17:00
Hırvatistan ile Danimarka 1996 yazında karşılaşmışlardı. Çıkan sonuç ise oldukça fantastikti!
30/06/2018 - 21:48
1996, Türkiye için unutulmaz bir yazdı. Uzun bir aradan sonra ve televizyonun olduğu dönemde ilk dönemde bir turnuva oynamaya hak kazanmıştı. Grubundaki takımlardan biri Portekiz, diğerleri de son şampiyon Danimarka ve bağımsızlığın heyecanını yaşayan Hırvatistan’dı.
 
Türkiye için tatsız bir turnuva oldu ama Hırvatistan için değil! İlk maçında Türkiye’yi Goran Vlaovic’in golüyle yenen Kırmızı-Mavililer ikinci maçta Danimarka ile karşılaştı.
 
Çekişme içinde geçmesi beklenen maç Avrupa futboluna efsane bir takım sundu. Balkan ekibi, dört sene öncesinin sürpriz ekibini ikinci yarıda arka arkaya gelen gollerle dağıttı. Davor Suker’in iki golüne Zvonomir Boban ekleme yaptı. Hırvatistan çeyrek finalde Almanya’ya elense de iki sene sonraki Dünya Kupası’nda yarı finale kadar yükseldi.
 
İki takım o günden sonra ilk defa bir büyük turnuvada birbirlerine rakip olacak. O gün Hırvatistan’ın yıldızı olan Suker, şimdilerde ülke futbolunun başında yer alıyor. Suker’in muhteşem bir golle avladığı Peter Schmeichel ise oğlu Kasper’i Hırvat forvetler karşısında izleyecek. Büyük ihtimalle kendi başına gelenlerin oğluna olmaması için dua edecek!
Bu konu TD Forum'da tartışılıyor:
http://www.tribundergi.com/forum/viewtopic.php?f=83&t=118627


Griezmann: "İlk 2 Yıldızlı Fransa Forması Alan Ben Olacağım"

Fransa'nın başarılı oyuncusu Griezmann, 2018 Dünya Kupası finali sonrası açıklamalarda bulundu.

Modric: ''Bazen Daha İyi Takım Kazanmaz''

Hırvatistan kaptanı Luka Modric, finalden sonra açıklamalarda bulundu.